Баскетболистите на Лукойл Академик победиха варненския Евроинс Черно море с 97:70 в първия финален мач за титлата от първенството на България при мъжете. Първият двубой от финалната серия се игра в спортния комплекс в Правец. Играе се до 3 победи от 5 мача.

Играчите на Георги Младенов превъзхождоха съперника си и водеха в резултата през целия двубой. Първата част завъри при резултат 25:16. Двата отбора завършиха при резултат 46:40 на полувремето в полза на домакините.

В началото на втората част натискът на Лукойл продължи. В средата те водеха с 38:30 точки. След почивката обаче домакините бяха преобразени и отбелязаха 30 точки и направиха резултата 75:58. "Студентите" продължиха превъзходството си и през четвъртата част, за да се стигнат до крайния резултат - 97:70.

Македонският гард на домакините Ристе Стефанов бе над всички със своите 28 точки и 8 борби, Тодор Стойков наниза 16 точки и овладя 5 борби, докато Тенчо Банев добави 13 точки и 11 борби. Атила Сантош се отличи за Черно море със 17 точки, Кори Макинтош и Александър Янев записаха по 14 точки, а Душан Коцопулос завърши с 10 точки и 10 борби./БЛИЦ