Шампионът Лукойл Академик победи Рилски спортист с 84:62 (18:19, 28:8, 21:20, 17:15) в първия мач от полуфиналните плейофи в мъжкото баскетболно първенство на България. Така "студентите" поведоха с 1:0 в серията, а утре отново са домакини във втория мач.

След като загубиха с 18:19 първата част, момчетата на Георги Младенов започнаха със серия от 19:2 вторите 10 минути и поведоха с 16 точки - 37:21 и улесниха задачата си до края. На почивката шампионите имаха аванс от 19 точки, след като с кош на Тодор Стойков направиха 46:27, а втората част спечелиха с 28:8.

Най-резултатни за победителите бяха Уили Дийн с 29 точки, а Тодор Стойков завърши с 15. Христо Николов добави 12 точки, а Чавдар Костов - 11.