Лукойл Академик е първият полуфиналист в Националната баскетболна лига за мъже. Деветкратният пореден шампион в родното първенство надигра за втори път бургаския Черноморец, този път с 86-68 и спечели серията с 2:0. Мачът отново се игра в Правец по договорка между двата клуба, а шампионите достигнаха до четворката без много проблеми.

Шампионите взеха първата част с 24-18, като в началото поведоха с 12-2. През втората четвъртина Лукоил достигна до 17 точки преднина, след което последва леко отпускане и в крайна сметка на почивката резултата бе 46-33.

Преднината на Лукойл падна до 10 точки малко след почивката, но до края не мина под тази граница. Шампионите поддържаха авансът си и в третата част и спокойно докараха нещата до 65-41 след края й, за да достигнат в четвъртата до крайното 86-68.

За победителите най-резултатен бе Брандън Хийт със 17 точки, а по 13 отбелязаха Андре Оуенс и Бруно Шундов. За бургазлии Деян Дунович завърши със 17 точки и 5 борби.

В серията за място на финала Лукойл Академик ще срещне победителя от двойката Рилски спортист - Евроинс Черно море, където "моряците" водят с 1:0 победи.