Баскетболистите на Лукойл Академик сразиха Рилски спортист с 95:80 в Правец и изравниха полуфиналната серия до 1-1 победи.„Студентите” триумфираха благодарение на перфектната си стрелба от тройката – 16 успешни от 32 опита.

Гостите от Самоков започнаха по-добре и поведоха с пет точки още в първите минути, но постепенно домакините взеха инициативата и изравниха играта. Въпреки това Рилски спортист се откъсна със 7 точки напред в първите минути от втората четвърт, но Лукойл успя да изравни до 27:27. Почивката пък дойде при 43:37 за „студентите”.

Разликата нарасна до над 10 точки в началото на третата част, а още няколко точни стрелби от тройката направиха преднината на Лукойл почти 20 точки. Рилски спортист с доста усилия се опита да намали изоставането си, но в крайна сметка домакините спечелиха срещата.

Максим Корниенко завърши с 25 точки и 13 борби за успеха, Павлин Иванов добави 18 точки. Двамата с Корниенко нанизаха по пет тройки. Христо Захариев приключи със 16 точки.

Еван Бройнсма вкара 20 точки и овладя 8 борби за Рилски спортист, а 16 точки добави Йордан Бозов. Николай Стоянов отбеляза 15.

Играе се до три победи от пет срещи, а следващите два мача ще са в Самоков на 11 и 13 май.