Лукойл Нефтохимик спечели редовния сезон в женската НБЛ. Това стана факт въпреки загубата на бургазлийки с 60:64 у дома от "Левски". След нея четири отбора са с равен брой точки на върха в класирането - Лукойл Нефтохимик, "Левски", Монтана 2003 и Дунав 8806. Именно по този начин е и тяхната подредба с оглед директните срещи помежду им.

Най-резултатни за победителките от София бяха Радостина Димитрова и Наталия Топалова с по 14 точки, а Радослава Бъчварова и Моника Гаврилоска добавиха съответно 11 и 10. За Лукойл Нефтохимик Олена Самбурска отбеляза 22 точки.

Плейофите започват в сряда (23 март). Шестте отбора в НБЛ ще се включат в определянето на шампиона, като първите два в класирането след редовния сезон - Лукойл Нефтохимик и "Левски", отиват директно на 1/2-финал. Четвъртфиналните двойки пък са Монтана 2003 - Славия и Дунав 8806 - Берое 07.

В четвъртфиналната серия се играе до две победи от три мача. Първият мач е в сряда (23 март), вторият в петък (25 март), а при необходимост трети ще се играе в неделя (27 март). На полуфиналите Лукойл Нефтохимик чака победителя от Дунав 8806 - Берое 07, а "Левски" този от Монтана 2003 - Славия. /БЛИЦ