Лукойл Академик защити титлата си в Националната баскетболна лига с трета победа в третия мач от серията с Балкан (86:81) в Ботевград. "Студентите" вече имат 25 титли в историята и 13 за последните 15 финала в турнира.

Лукойл изоставаше на полувремето, но след серия от 9:0 точки стигна до равенство 66:66. В последната четвърт домакините направиха няколко грешки и позволиха на Лукойл да поведе, а авансът на гостите се запази до края.

Павлин Иванов бе най-резултатен за успеха на Лукойл Академик с 20 точки, а 19 добави Крис Минков с много силна игра в последната част. Желко Шакич завърши с 14 точки и 10 борби, с дабъл-дабъл от 13 точки и 11 борби бе Филип Барович, а с 10 завърши Бранислав Ратковица. За Балкан най-резултатен с 19 точки бе Цветослав Острев, а 18 реализира Душан Цветкович. Капитанът Мартин Маринов отбеляза 16, а 10 имаше Мартин Дурчев.

"Студентите" спориха с Балкан и през миналата година, когато отново грабнаха титлата, но с 3-2 успеха.