Лукойл Академик разби Спартак (Плевен) в среща от 15-ия кръг на българския шампионат. "Студентите" се наложиха като домакин със 104:71, постигайки пета поредна победа в първенството.

Домакините спечелиха първата част, но съперникът се държеше близо в резултата и след като взе втория период, се приближи само на 4 точки. С подновяването на играта обаче Лукойл Академик реши мача в своя полза. Отборът завърши третата част със серия от 22-4 и направи разликата непреодолима. В последните 10 минути шампионът се откъсна още по-напред и спечели безпроблемно.

Христо Захариев наниза 22 точки за победителите, 15 добави Антъни Бийн, а 13 – Максим Корниенко. Димитър Маринчешки отбеляза 26 точки за плевенчани, а Мартин Маринов добави 20 точки

Лукойл е едноличен лидер във временното класиране с 23 победи и 2 загуби. Плевенчани са с 6 победи и 7 загуби и са в средата на таблицата.