Лукойл Академик разгроми Ямбол в собствената им зала “Диана” със 100:69 точки. Домакините водеха на полувремето с 1 точка - 41:40. Първата част за върши 21:21.

За победителите най-резултатни бяха Брендън Хийт с 29 точки, Доменик Джеймс добави 21 точки, а Брендън Боуман остана с 15. За Ямбол 25 точки вкара Говедаров, а по 12 Дурчев и Петков.

През първото полувреме баскетболистите на Ямбол се възползваха по най-добрия възможен начин от разконцентрираната игра на съперника си, като на няколко пъти домакините успяваха да поведат с разлика от 7-9 точки. Все пак, Лукойл намери сили и намали пасива си до 40:41 след първите 20 минути. Станислав Говедаров наниза 19 точки в коша на съперника, а Стоян Петков се отчете с 10 и именно добрата игра на двамата даде надежда на феновете в зала "Диана", че победата не е само мираж. След почивката "студентите" коренно промениха представянето си, като само за няколко минути съумяха да поведат с девет точки, а до края на третата четвърт, разликата скочи на 12. Последните десет минути минаха под тоталното надмощие гостите от Правец, които вкараха 29 срещу 10 точки и спечелиха двубоя с крайното 100:69./БЛИЦ