Шампионът Лукойл Академик разби у дома Черно море Тича (Варна) със 131:68 в среща от четвъртия кръг на НБЛ и записа най-убедителната си победа от началото на сезона. Най-резултатен за „студентите“ беше Николай Стоянов с 26 точки.

Рилски спортист също нямаше проблеми в домакинството си срещу Спартак (Плевен) и спечели с 84:54. За самоковци това бе втори успех от четири мача, а плевенчани регистрираха четвърта загуба. Златин Георгиев и Самуел Франсис бяха най-резултатни за Рилецо с по 16 точки. Йордан Бозов с 12 точки и Димитър Маринчевшки с 13 бяха останалите играчи, преминали десетте точки. Седрик Боуен записа 13 точки и 10 борби за гостите. Ивко Ивков и Константин Коев пък реализираха по 10 точки всеки.

Балкан (Ботевград) нанесе първа загуба на Академик Бултекс 99 (Пловдив) през новия сезон, след като го срази с 85:78 в "Арена Ботевград". Игор Кесар вкара 17 точки за Балкан, Аарън Брукс добави 12. ДиВон Уошингтън остана с 13 точки, а Брендън Фортънбъри приключи с 12. Националът Христо Захариев записа дебют за ботевградския тим след възстановяване от контузия. Шакир Смит вкара 20 точки за Академик, а Мартин Дурчев се отчете с 19.