Лукойл Академик сътвори върховна глупост в третия квалификационен кръг на баскетболната Шампионска лига. "Студентите" допуснаха поражение с 81:82 (22:16, 25:14, 22:23, 12:29) от литовския Ювентус в първа среща между двата тима, въпреки че в даден момент от мача водеха с цели 20 точки.

Българският тим стартира по-добре мача и водеха в първата част с 22:16. Втората четвърт се разви по още по-благоприятен начин за Лукойл. "Студентите" видимо превъзхождаха противника и сирената дойде при 47:30.

Ювентус започна второто полувреме силно и успя да намали разликата до 11 точки, но българският тим успя да запази комфортен аванс след третата част при 69:53. Гостите започнаха последната част със серия от 15-4, която намали разликата само до 7 точки, а три минути преди края тя падна едва до 4. В края Ювентус се приближи и само до 1, а в последната секунда обърна резултата.

Кийт Клантън записа 16 точки, 8 борби и 4 асистенции за Лукойл Академик, Христо Николов записа 15 точки и 6 борби, а Джъстин Нокс регистрира 14 точки и 7 борби.

За победителите Арвидас Шикшнюс наниза 19 точки (5 тройки), а по 13 отбелязаха Антъни Айърланд и Миндаугас Купшас.

Реваншът в Литва е на 2 октомври (понеделник) от 19:00 часа българско време.