ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА!

Българският шампион по баскетбол Лукойл Академик загуби драматично при визитата си на черногорския първенец Будучност със 72:75 в мач от Група B на турнира Еврокъп. Срещата в Подгорица бе изключително оспорвана и изпълнена с множество обрати, но в крайна сметка домакините ликуваха с успеха. След този мач и двата тима имат по една победа и една загуба в актива си.

Срещата в зала „Морача” не започна никак добре за българския шампион, след като Будучност дръпна с 21:12 още до седмата минута. Треньорът на Лукойл Марин Докузовски пусна в игра Тодор Стойков и Тенчо Банев на мястото на Девин Грийн и Дарил Уоткинс, за да бъде намален резултата до 23:19 в края на първата четвърт.

Втората част започна равностойно и с тройка на Тодор Стойков Лукойл изравни резултата за 27:27, а след това и поведе с 29:27 след точна стрелба на Веско Веселинов. До почивката нещата продължиха да се развиват кош за кош и отборите се оттеглиха на почивка при 43:43.

„Студентите” допуснаха спад в играта си и в средата на третата част Будучност водеше с 58:50. Все пак играчите на Марун Докузовски успяха да наваксат изоставането от 8 точки и частта приключи при 60:60.

Нещата бяха равностойни и през последната част. При 3 минути и половина преди края резултатът беше 68:68, а Марко Попович изведе Будучност напред при 70-68. Последва точкова суша, като Владимир Михайлович наниза тройка и направи разликата 5 точки. 15 секунди преди края Мохамед Абукар вкара два наказателни удара за 70:73, но времето до края бе прекалено малко за обрат и Лукойл загуби със 72:75.