Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години постигна победа в контрола, която се проведе в зала “Общинска” в Стара Загора. Отборът на селекционера Тодор Тодоров се наложи срещу Северна Македония с 89:71.

Преди ден националите ни до 20 години загубиха от същия съперник с 86:95, отново в Стара Загора.

Следващите проверки за нашите ще бъдат на 3 и 4 юли срещу Косово.

20-годишните баскетболисти се подготвят за Европейското първенство, Дивизия Б, което ще бъде от 10 до 19 юли в Братислава (Словакия). Съперници на тима ни в групата ще са Унгария, Албания, Нидерландия и Дания.