Шампионът на НБА Маями Хийт започна с победа новия сезон. “Горещите” се наложиха над Бостън Селтикс със 120:107. Преди началото на мача играчите на Маями получиха шампионските си пръстени за титлата от миналия сезон.

Най-полезният играч за миналия сезон Леброн Джеймс се отчете с 26 точки, въпреки че прекара голяма част от последната четвърт на пейката заради схващане. Новото попълнение на Маями Рей Алън се отчете с 19 точки срещу отбора, в който игра през последните 5 години.

Дейн Уейд, който пропусна олимпийските игри в Лондон заради операция на коляното, показа свежест и завърши мача с 29 точки. Крис Бош добави 19. Пол Пиърс завърши с 23 точки за Бостън, а Ражон Рондо завърши с 20.

Суперселекцията на Лос Анджелис Лейкърс, включваща Дуайт Хауърд и Стив Неш, започна новия сезон с домакинска загуба с 91:99 от Далас Маверикс. Пау Гасол завърши с 23 точки, а Коби Брайънт се отчете с 22 за “езерняците”. Тимът от Лос Анджелис обаче плати за слабата си успеваемост в стрелбата от линията за фаул – само 12 успешни стрелби от 31 опита.

Дарън Колисън беше най-резултатен за Далас в отъствието на контузения Дирк Новицки. Той завърши със 17 точки, Брандън Райт добави 14, а Шоун Мериън добави 11.