Леброн Джеймс отбеляза 32 точки за победате на Маями с 87:70 срещу Ню Йорк Никс в среща от плейофите на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада (НБА). “Горещите” поведоха с 3:0 успеха в серията, а Никс натрупаха 14 поредни плейофни загуби. Джеймс отбеляза 17 точки в последната четвъртина. Дуейн Уейд отбеляза 20 точки, а Марио Чалмърс добави 19, като шест от тях бяха записани при поредни точни изстрели от зоната за три точки в последната част на мача. Кармело Антъни завърши с 22 точки, но при 7 от 23 точни изстрела за Никс, които играха без основните си състезатели Амари Студамайър, Джереми Лин и Айман Шъмпърт.

Новата загуба премина всички очаквания на феновете на Никс и на специалистите. Отборът счупи стария рекорд на Мемфис от 13 поредни загуби в плейофите, след като регистрира нов провал в опитите си да спечели мач от този етап на сезона от 2001 година насам.
Аванс от три победи вече има и фаворитът на запад Оклахома Сити, който разби с 95:79 шампиона Далас като гост.

Ню Йорк Никс - Маями 70:87
*Маями води с 3:0 победи в серията

Далас - Оклахоха Сити 79:95
*Оклахома Сити води с 3:0 победи в серията