Маями Хийт победи Бостън Селтикс със 111:105 като гост във втория финален мач на Източната Конференция на НБА. Така „горещите“ поведоха с 2:0 в серията и ако вземат предстоящите два мача в Маями, ще се класират на финалите за титлата.

Джими Бътлър се отличи с 27 точки, 8 борби и 6 асистенции за победата на гостите. Той наниза девет от своите точки в серията от 23:9 в четвъртата част, която позволи на Маями да навакса пасив от девет точки и да поведе със 105:100 в последната четвърт.

Кейлъб Мартин добави 25 точки за „горещите“, а Бам Адебайо допринесе с 22 точки, 17 борби и 9 асистенции. Джейсън Тейтъм завърши с 34 точки, 13 борби и 8 асистенции за Бостън, който в един момент водеше с 89:77 в резултата.

Третият мач от серията между „горещите“ и „келтите“ ще се проведе в Маями на 22 май (понеделник) от 3:30 часа рано сутринта българско време. Два дни по-късно е и четвъртата среща между двата тима.