Йордан Минчев записа минути във втори мач в най-силния европейски клубен турнир по баскетбол - Евролигата. Българският талант се появи на терена при домакинската победа на Фенербахче над Цървена звезда с 87:72.

18-годишният Минчев бе на игрището 9 минути, като записа две борби на сметката си, но не успя да реализира единствения си шут от средно разстояние в края на една от атаките.

Екпе Удо бе най-резултатен за победата на турците с 15 точки, а за Звезда 14 вкара Марко Симонович.

Фенербахче е втори във временното класиране след 8 победи и 3 загуби, като е само на 2 точки зад лидера ЦСКА (Москва), който записа поредната си победа - със 79:64 като гост на Армани (Милано). Също с 19 точки е и Реал (Мадрид). Испанците се справиха снощи с Жалгирис - 96:91.

В следващия кръг Данчо Минчев и съотборниците му гостуват на Панатинайкос.