Миньор 2015 (Перник) прекъсна негативната си серия от четири поредни загуби и записа първа победа във втората шестица на Националната баскетболна лига. Възпитаниците на Георги Младенов надиграха Берое със 106:81 (28:21, 21:17, 33:20, 24:23) в двубой от 25-ия кръг на първенството. Закъсалите финансово гости от Стара Загора бяха с ротация от само шестима състезатели, като и този път Седариан Рейнс не влезе в игра заради здравословен проблем.

Играчите на Миньор водеха в резултата през целия двубой. На почивката авансът им беше 49:38, а през второто полувреме натрупаха още по-голяма преднина.

Никола Ивкович вкара 22 точки за успеха, Ромело Бърел завърши с 19, а Данило Арнитович с 12 точки и 8 борби.

За Берое се отличиха Николай Титков с 31 точки, 6 борби и 7 асистенции, по 18 точки реализираха Дарин Иванов и Николай Николов.