Националният отбор за мъже до 20-годишна възраст срази връстниците си от Израел в Ботевград със 71:61 в поредната си контрола, играна вчера. Младежите, водени от Георги Младенов, се готвят за европейското първенство в Дивизия Б в Австрия. Много силен мач изигра Александър Янев, който вкара 19 точки и добави 10 борби за успеха. Съотборникът му от Черно море Евроинс Васил Кьосев добави 14 точки, а Христо Захариев се отличи с 10 точки. Джак Коен вкара също 10 точки за гостите.

Българите започнаха по-сковано мача, но до края на първата част се съвзеха и се оттеглиха с 3 точки аванс след 10 минути игра. Те запазиха концентрация и до края на полувремето вечеи маха 7 точки преднина. На моменти авансът им достигаше и 16 точки, като до края на мача не оставиха съмение, че са по-подготвения отбор и заслужават победата./БЛИЦ