Българският национален отбор за младежи до 20 години претърпя първа загуба в приятелския международен турнир Тургут Атакол. Националите отстъпиха на Полша със 72-76 във втория си мач от група В на турнира в Истанбул, предава BGbasket.com. До момента Сърбия е лидер в групата с две победи, българите и поляците са с по 1-1, а последен е тимът на Германия с 0-2. В петък България ще срещне Сърбия от 14.00 часа.

Българите завършиха третата част със серия от 8-0 точки, доближавайки се на 4 от съперника при 54-58. България стопи разликата в средата на заключителния период и по-малко от 3 минути преди края поведе при 72-71. Съперникът обаче отвърна с 5 поредни точки и не позволи на националите да отбележат до края.

За България 26 точки и 11 борби записа Александър Везенков, а Николай Грозев се включи с 19 точки. За поляците Даниел Шимкевич вкара 18.