Националният отбор на България по баскетбол за младежи до 20 години започна с победа серията от контроли преди Европейското първенство в Дивизия B през следващия месец. В "Арена Самоков" тимът се наложи над Унгария със 79:59.

Гостите започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 21:16. Авансът им достигна и до 8 точки в началото на втория период, но много бързо баскетболистите на Васил Христов обърнаха и на почивката се оттеглиха при 37:33 в своя полза.

Малко след подновяването на играта разликата стана и двуцифрена, а след много силна трета част, България се откъсна с 63:44. Въпреки че унгарците намалиха част от изоставането си след това, в последните пет минути на срещата те така и не се разписаха и нашите спечелиха убедително.

Кръстомир Михов беше най-резултатен за тима с 19 точки, по 10 добавиха Иво Корестилов, Илиян Пищиков и Мартин Ковачев.

Следващата контрола на националите е днес срещу Великобритания. Двубоят е от 19:00 часа и е отново в Самоков.