Българският младежки национален отбор по баскетбол (до 20 години) записа втора победа за един ден срещу Румъния. След като вчера сутринта се наложи над юношите до 18 години, тимът на Петър Клечков победи и връстниците си до 20 години с 60:51. Двата тима се изправят и днес във втора контрола, която е част от подготовката на нашите за Европейското първенство, Дивизия Б, което стартира на 14 юли в Сараево.

Румънците водеха в резултата в първите три части, но те преминаха с много слабо съдийство, от което българският щаб остана недоволен. В последната част след реакцията към съдийската маса, реферите изравниха везните. След третата четвърт домакините водеха с 50:44, но в последната част нашите бяха безапелационни – 16:1 и в крайна сметка спечелиха с 60:51.

“Не сме доволни от съдийството в първите три части. След нашата реакция нещата се нормализираха," каза наставникът на младежите Петър Клечков след двубоя./БЛИЦ