Младежкият национален отбор на България до 20 години ще се бори за местата от пето до осмо на Европейското първенство в София, след като днес отстъпи на Латвия с 57:77.

Българите бяха равностойни само в началните минути, но след това отличната стрелба на съперника им - 33% от тройката и 48% за две точки, се оказа решаваща за крайния изход на двубоя. Нашите все пак не се предадоха и се бориха до последните минути, като спечелиха последната четвърт, но разликата вече бе твърде набъбнала и се оказа непосилна за стопяване.

Българите пък от своя страна нямаха ден, като единствен капитанът Йордан Минчев записа двуцифрен точков актив - 10 точки и 7 борби. По 8 точки реализираха Иван Алипиев и Мирослав Васов, а със 7 се отличи Мартин Сотиров.

Следващия мач на националите ни е утре, от 16 часа в зала "Универсиада" срещу загубилия двубоя Полша-Чехия.