Баскетболният Барселона постигна поредна победа в испанското първенство. Каталунците се наложиха над Андора с 84:79 в мач от 19 кръг на Лига Ендеса. Александър Везенков получи 24 минути от треньора Шави Паскуал, за които отбеляза 8 точки, 1 борбa и 1 открадната топка, като при стрелбата си бе 1/2 за две точки и 2/3 от тройката. Българинът игра доста добре в защита и няколко пъти имаше страхотни намеси. Това бе един от най-добрите мачове на Александър за Барселона от началото на сезона. Пау Рибас и Стратос Перпероглу бяха най-резултатни с по 17 точки.

Каталунците загубиха първата четвърт с 21:25, след като гостите играха доста добре и имаха успеваемост при стрелбата от разстояние. Във втората четвърт домакините спечелиха с 14:10. Така на полувремето Барса водеше с 39:35. През второто полувреме "синьо-червените" се справиха със съпротивата на гостите и спечелиха двете части съответно с 25:23 и 24:21.

След успеха Барса остава на второ място със 17 победи и 2 загуби, лидер е Валенсия с 18 победи от 18 мача. На 14 февруари Барса ще се изправи срещу Севиля. Преди това, на 12 февруари, тимът приема в много важен мач Жалгирис в Евролигата./БЛИЦ СПОРТ