Маями Хийт е първият финалист в Източната конференция на НБА, след като надви Филаделфия 76 с 99:90. „Горещите“ спечелиха с общ резултат 4:2 и чакат победителя от Милуоки Бъкс и Бостън Селтикс. Там шампионите от миналата година водят с 3:2.

Най-резултатен за Маями беше Джими Бътлър, който прекара 42 минути на паркета и за това време се отчете с 32 точки, 8 борби и 4 асистенции. Силен мач направи и Макс Струс, който завърши с 20 точки, 11 борби и 5 асистенции.

Двубоят беше изключително зрелищен и предложи много красиви моменти от баскетболното изкуство.

За Сиксърс Джоел Ембийд се отчете с дабъл-дабъл (20 точки, 12 борби и 2 асистенции). Джеймс Хардън-Брадата пък добави 11 точки, 4 борби и 9 асистенции за 43 минути в игра. Това обаче се оказа недостатъчно и Маями спечели мача и серията.

В  полуфинал на Запад пък Далас Маверикс удари Финикс Сънс със 113:86 и изравни резултата до 3:3. И тук зрителите видяха всичко, която да задоволи естетическите им вкусове.
Предстои решителен седми мач, който е в неделя във Финикс. Лука Дончич пак блестеше над всички, записвайки 33 точки и 11 борби за Маверикс.