Монтана 2003 победи гостуващия шампион Нефтохимик 2010 (Бургас) с 87:86 точки в драматичен трети мач от полуфиналните плейофи в женската НБЛ.

Така баскетболистките на Славко Димитров поведоха с 2:1 в серията, в която се играе до три победи от пет мача. Четвъртата среща е утре от 18:00 часа отново в Монтана.

Възпитаничките на Петко Маринов водеха в резултата до началото на втората част, когато домакините изравниха - 23:23. След това баскетболистките на Монтана 2003 поведоха с 11 точки - 41:30, а на почивката имаха аванс от 3 - 41:38. Третата четвърт беше изключително оспорвана като на два пъти шампионките стигаха до обрат и повеждаха с една точка. След 30 минути преднината беше за домакините - 63:61.

В последната част се играеше кош за кош, а 26 секунди преди сирената баскетболистките от Бургас водеха с 86:85 след наказателен удар на Анета Митева. Последва кош на Цветомила Петрова 12 секунди преди края, а след това Анна Соколан сгреши за шампионките и те загубиха мача.

За победителките се отличиха Катя Кордова с 20 точки и Ивелина Вранчева със 17. За Нефтохимик силен мач изигра Катерина Дорогобузова, която вкара 39 точки.

Както е известно, в другият полуфинален плейоф спорят Дунав 8806 и "Левски", като русенки спечелиха двата мача до момента, а третата среща е утре от 16:00 часа в столичната зала "Триадица".