Монтана 2003 поведе с 1:0 победи във финала на женското баскетболно първенство, след като се наложи като гост над Хасково 2012 със 77:62 .

Монтана поведе от самото начало, а домакините опитваха да ги догонят в резултата. На почивката те бяха натпупали преднина от 17 точки - 46:29.

Това им позволи да са по-спокойно в останалите две четвъртини, а играта вървеше кош за кош.

След 30 минути игра разликата бе 20 точки – 63:43, а в заключителната четвърт момичетата от Хасково 2012 успяха да стопят само пет точки от пасива си, което не промени нищо в мача и последния съдийски сигнал прозвуча при 77:62 в полза на Монтана 2003.

Моник Рейд беше най-полезна за победителките – 25 точки и 15 борби, а Келинда Закари и Виктория Стойчева добавиха съответно по 25 и 10 точки.

Мейа Тирера вкара 36 точки и овладя 14 борби за домакините от Хасково, а Катерина Рудева приключи с 18 точки.