Монтана 2003 се класира на втори пореден финал за Купата на България при дамите след 84:64 срещу Нефтохимик 2010 в хасковската зала „Дружба“.

Пет минути след старта на второто полувреме на таблото светеше 44:44. Обратът бе започнат от Христина Иванова и продължен от Цветомира Шаренкапова, оформила 66:56 в полза на миналогодишните носителки на трофея, пише BBALL.BG. Четвъртият период премина изцяло под диктовката на Иванова, която допреди това бе отбелязала 3 точки, но го завърши с общо 20 точки.

Димана Георгиева добави 18 точки и 7 борби на сметката на Монтана. Капитанът Шарел Алън реализира 15 точки. Тина Требец бе най-резултатна за Нефтохимик 2010 с 25 точки и 8 борби. Габриела Костова остана с 13 и 8 борби.

Финалът ще е втори пореден за Стефан Михайлов начело на шампионките. Специалистът има и още един от 2011 година с Левски.

От 18:30 часа играят Хасково 2012 и Берое. Победителят ще спори за трофея срещу Монтана.