Монтана победи без проблеми “Левски” със 72:56 в мач от баскетболното първенство при жените. Студеното време уплаши публиката и в уютно топлата зала „Младост” имаше около 200 зрители, което е рекорд по най-малка посещаемост от началото на сезона.

Домакините водеха през целия мач, като най-голямата разлика в срещата стана в 36-ата минута, когато Радостина Славова вкара за 70:48. В продължение на цели четири минути в края на четвъртата част гостите не успяха да поразят коша на Монтана.

След като вече бе ясно, че ще спечели мача треньорът на монтанчанки Славко Димитров пусна в игра “детската градина”. Най-резултатна за Монтана бе Милена Томова, която вкара 32 т. За “сините” Даниела Петева се отчете с 20 т.

Монтана – “Левски” 72:56 (16:9, 22:18, 19:18, 13:11)

Монтана: Камелия Михалкова 6, Катя Кордова 12, Милена Томова 32, Радмила Нешева 8, Радостина Славова 8 (Ива Костова 5, Цветомила Петрова 1, Катрин Накова, Христина Гераскова, Теодора Тодорова). Треньор: Славко Димитров.

Левски”: Емилия Янчева 3, Виктория Стойчева 5, Шеръл Алън 11, Даниела Петева 20, Христина Иванова 7 (Александра Кунчева 6, Нели Пешева 2, Тоника Тенчева 2). Треньор: Стефан Стефанов.