Монтана 2003 завърши с убедителна домакинска победа първия етап на женското баскетболно първенство. Тимът на Стефан Михайлов разби НСА с 96:40.

Келинда Закъри от състава на домакините получи почивка и не игра. Всички останали баскетболистки на Монтана се разписаха в мача. Най-резултатна беше Моник Рийд – 21 точки.

Даниела Петева добави 13, а Анна Соколан и Габриела Николова завършиха с по 12 точки. Силвия Колева беше най-резултатната за НСА – 8 точки. Петя Серафимова добави 7 точки и 5 борби.

Монтана 2003 завършва с актив от 11 победи и 3 загуби и финишира първата част от шампионата на второ място след лидера Хасково 2012. НСА пък е единственият отбор без успех през сезона и финишира с 14 поражения.