Монтана 2003 отстъпи пред черногорския Будучност с 56:77 (12:25, 17:30, 12:12, 15:10) като домакин в зала „Младост“ в среща от група „А“ от редовния сезон на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Загубата бе втора поредна и общо трета за българския тим в международната надпревара, като има и пет победи. Будучност, който е вицешампион в Адриатическата лига от миналата състезателна година, продължава без поражение от началото на настоящия сезон и записа осми успех.

Гостите от Подгорица водеха през целия мач, а разликата започна да се увеличава по-съществено в средата на втората четвърт. На почивката Монтана 2003 изоставаше с 26 точки разлика - 29:55. След равностойна трета част, преди последните 10 минути Будучност имаше аванс от 67:41 и до края задържа преднината си над 20 точки.

Баскетболистките на Монтана 2003 направиха 28 грешки срещу 14 за противника и въпреки, че овладяха повече борби (32-25), не успяха да отговорят на по-ефективната стрелба на черногорския тим.

Алекса Харт бе най-резултатна за домакините с 16 точки и 4 борби, а Валерия Алексиева добави 13 точки, 2 борби и 2 асистенции. Моник Рийд се отчете с 6 точки, 12 борби и 4 асистенции.

За Будучност Драгана Живкович реализира 26 точки, 8 борби и 7 асистенции.

В следващия си мач от турнира на 14 декември Монтана 2003 ще гостува на сръбския Дуга (Шабац), но преди това ще приеме Рилски спортист на 10 декември в мач от българския шампионат при жените.