Монтана 2003 допусна поражение от словенския Цинкарна с 54:80 (18:12, 14:22, 15:25, 7:22) като домакин в зала "Младост" в среща от Суперлигата на Адриатическата лига по баскетбол за жени.

След като в предишния крът българският тим прекъсна серията си от четири поредни загуби, сега Монтана 2003 записа седмо поражение в тази фаза на надпреварата, като има и четири победи. Воденият от старши треньора Преслав Пешев отбор заема шестото място във временното класиране. Съставът на Цинкарна постигна четвърти пореден и общо девети успех в Суперлигата, заемайки втора позиция с актив 9-1. Лидерът Будучност (Черна гора) е със същия актив.

Състезателките на Монтана 2003 започнаха мотивирано срещата и водеха с 6 точки - 18:12 след първите 10 минути игра. В началото на втората четвърт те увеличиха аванса си до 11 точки след тройка на Микаела Дамянова за 26:15, но словенският тим постепенно започна да топи пасива си и до почивката осъществи обрат, повеждайки с 34:32.

През второто полувреме отборът на Цинкарна доминираше и след третата част дръпна с 58:49. В последния период домакините отбелязаха само 7 точки срещу 22 за противника, а най-голямата разлика достигна 26 точки.

Тая Робинсън бе най-резултатна за българския тим с 20 точки, 5 борби и 5 асистенции, а Микаела Дамянова завърши с 14 точки и 6 борби.

За Цинкарна с "дабъл-дабъл" от 21 точки и 11 борби се отчете Тайна Силва.

В следващия си двубой от Адриатическата лига баскетболистките на Монтана 2003 ще гостуват на състава на Орлови в Босна и Херцеговина. Преди това за Монтана 2003 предстои домакинство на шампиона Берое на 2 март в мач от шестия кръг в Първата четворка от първенството на България.