Монтана е новият лидер в женското първенство по баскетбол. Тимът победи като домакин досегашния водач Хасково 2012 с 84:82 в дербито на кръга. След успеха Монтана и Хасково 2012 са с еднакви показатели - по девет победи и три загуби. Монтана обаче е на първо място заради повечето успехи в преките двубои (два срещу един).

Най-резултатна за Монтана стана Моника Рийд с 33 точки, с 18 остана Даниела Петева. За Хасково 2012 обичайните заподозрени отново бяха над всички - Лия Галдейра наниза 30 точки, 23 добави Мея Тирера. Любопитното е, че отборните показатели и на двата тима бяха почти еднакви, като единствено в стрелбата от тройката Монтана имаше превъзходство - 47% срещу 33 за Хасково 2012. Гостите дори грабнаха с девет борби повече от домакините - 50 срещу 41.

В пореден мач от женското първенство прави впечатление минутите, които играят състезателките. И двата тима явно лимитирани в ротацията си използват почти несменяеми петици. В Монтана дори Моника Рийд престоя всичките 40 минути на паркета! В Хасково 2012 Галдейра игра също цял мач, а други три момичета имаха над 33 минути.

На полувремето резултатът бе 53:47 за Монтана. В третата част гостенките поведоха, но за кратко, а след края на частта губеха със седем точки - 68:61 за Монтана. В  последната част домакините стигнаха до аванс от 8 точки при резултат 74:66. В последните секунди Хасково 2012 опита да изравни, но 30 секунди преди края стигна до резултат 84:80, а осем секунди преди финала до 84:82./БЛИЦ СПОРТ