За трета поредна година Монтепаски Сиена спечели Купата на Италия по баскетбол, след като на финала победи Бенет Канту със 79:72.

Срещата бе изключително оспорвана, като след първата четвърт Монтепаски водеше с 20:12, но на почивката отстъпваше на Бенет с 34:36.

В третата част Монтепаски обърна резултата и дори се откъсна с 8 точки при 52:44. До края на частта Канту се върна в мача и намали на разликата на три точки - 58-55. В последната четвърт Монтепаски отново започна добре и увеличи преднината си отново на 8 точки при 65:57. Оттук до края на срещата шампионите задържаха аванса си и спечелиха трофея.

Най-резултатен за победителите бе Кшищоф Лавринович с 21 точки, а 16 добави Николаос Зисис. За Канту Маартен Леунен наниза 16 точки, а Майк Грийн се отчете с 15 пункта. /БЛИЦ