Орландо Меджик поднесе изненадата в НБА, след като победи лидера в Източната конференция Бостън Селтикс със 113:98 в мач от редовния сезон на баскетболния шампионат на САЩ и Канада.

В срещата във Флорида двата отбора си разделиха по една част и на полувремето домакините водеха с 55:54. В последните две части обаче Орландо бе по-активният отбор и успя да стигне до 15 точки аванс до последната сирена. Taка Орландо сложи край на серията от 7 поредни победи на Бостън.

Най-резултатен за победителите бе новобранецът Паоло Банкеро, който вкара 23 точки и направи 5 борби и 2 асистенции. Уендъл Картън Джуниър пък завърши с дабъл-дабъл (21 точки, 11 борби и 1 асистенция).

За Бостън Джейлън Браун и Джейсън Тейтъм вкараха общо 52 точки, но те не бяха достатъчни на „детелините“ да продължат победната си серия, като Бостън остава на върха в Източната конференция с актив от 35 победи и 13 загуби.