Националният отбор на България за юноши до 16 години записа още една победа на европейското първенство в Дивизия „B“, което се провежда в Питещ (Румъния) и е много близо до класиране на четвъртфиналите. Родният тим постигна страхотен обрат срещу Словакия, побеждавайки с 89:78 (9:19, 25:35, 24:18, 31:6).

Българите изоставаха с 22 точки в хода на мача, но след силно второ полувреме и 31:6 в последната част спечелиха срещата.

Калоян Балканджиев вкара 25 точки за успеха (7 борби), 24 добави Михаил Калинов (5 тройки), с 13 е Ивайло Скрински, а Калоян Колев има 11, като записа още 7 борби и 7 асистенции. За Словакия се отличи Бруно Рандушка с 16 точки.

С третия си пореден успех на европейското първенство баскетболистите на Стойо Чолаков са лидери в група „D“ без загуба. Последният им мач от групата е в сряда срещу Швеция.