Националният ни отбор по баскетбол загуби и втория си мач от турнира в Хомутов, Чехия. Възпитаниците на Росен Барчовски паднаха по изключително драматичен начин. Словакия се добра до успеха с кош с финалната сирена.

Българският тим стоя много добре през първата част и малко преди почивката си бе осигурил преднина от 10 точки. През третата четвърт обаче Словакия заигра много силно и успя да поведе за първи път в двубоя. Едва в последните минути на тази част нашите се окопитиха и преди началото на четвъртата част поведоха с 55:50.

Нашите продължиха да водят на съперника до края на мача. Във финалните секунди обаче Мартин Дурчев не успя да вкара от линията за наказателен удар. В последвалата атака Словакия успя да вкара кош със сирената и в крайна сметка открадна победата.

Седрик Симънс записа 17 точки, осем борби и два чадъра. 13 точки добави Павел Маринов.