Младежкият националeн отбор по баскетбол завърши на десето място на европейското първенство, Дивизия Б, в Скопие. Селекцията на Васил Христов записа едва втора загуба в турнира - 70:78 от Финландия в последния си мач.

След напълно равно първо полувреме финландците успяха да се откъснат напред с 11 точки в третата част, а в заключителните минути българите не успяха да направят обрат.

По 12 точки за българите вкараха Константин Костадинов (9 борби), Кръстомир Михов и Христо Бъчков. С 6 точки и 10 борби се отличи Иван Спиров, който направи и 3 асистенции.

Поражението от скандинавците бе едва второ за българския отбор на шампионата в Скопие, като първото бе от домакините от Република Северна Македония в груповата фаза. Нашите записаха общо пет победи, като една от тях, отново в групата, бе над Чехия, който спечели шампионата. Чехите надделяха на финала срещу Северна Македония с 85:72.