Мъжкият национален отбор на България по баскетбол загуби и втората си среща от турнира „Акрополис”. Първо тимът ни загуби със 71:74 от Италия, а късно снощи българите отстъпиха с 67:101 на Гърция. Като цяло представянето на отборът, воден от Росен Барчовски, бе разочароващо.

Още първата част говореше за разликата в представянето на двата тима в мача – Гърция водеше с 31:13 след 10 минути игра. Втората четвърт завърши при резултат 25:19 в полза на южните ни съседи и така на полувремето България губеше с 32:56.

В третата част нашите момчета достигнаха до 24:18, но в четвъртата отново отстъпиха (27:11) и по този начин се стигна до разгромното поражение за България.

Това бе последната проверка за тима преди Евробаскет 2011. Отборът ще продължи с тренировките в зала “Универсиада”. Българският тим заминава за Литва на 29 август. Националите са в една група с Грузия, Русия, Украйна, Белгия и Словения. Първия ни мач е на 31 август със Словения.