Националният ни отбор по баскетбол записа първа победа от турнира в Кипър. Момчетата на Росен Барчовски удариха класния съперник Израел с 88:82. В предишните два мача нашите паднаха тежко от Русия и Полша. Българите се прибират утре, а следващата контрола е срещу Еврошампиона Испания на 15 август.

След първата част България водеше с 18:16. В началото на втората четвърт нашите продължиха да имат аванс, но пет поредни точки за израелците им дадоха аванс при 27:24. Деян Иванов изравни с кош и фаул, но съперникът направи серия от 10:0. Все пак нашите успяха да изравнят и на полувремето резултатът беше 38:38.

След третата част “трикольорите” водеха с 61:58. Веднага след началото на последната част израелците изравниха, но българите отговориха с 4 точки поред. Минута и 27 секунди преди края резултатът беше 82:79 за България. При оставащи 36 секунди израелците изравниха за 82:82. След прекъсването взето от Росен Барчовски нашите успяха да излязат напред с кош на Ърл Роуланд 21 секунди преди края. Веднага след това Калоян Иванов пресече пас и отбеляза за 86:82.

Най-резултатен за успеха беше Филип Виденов с 24 точки. Деян Иванов се включи силно със 17 точки и 9 борби, а с 14 точки, 6 асистенции и 5 откраднати приключи Ърл Роуланд. За израелците Гай Пнини отбеляза 18 точки, а Льор Елиаху вкара 17./БЛИЦ