Женският национален отбор на България по баскетбол допусна четвърта загуба в група F от квалификациите за Евробаскет 2017. Момичетата паднаха като гости от Гървция с 67:95. Освен четирите загуби българките имат и един успех - срещу Швейцария. На 23 ноември (сряда) е последната им среща като гост именно на швейцарките.

На полувремето домакините от Гърция водеха с 49:35. Третата част бе равностойна и гъркините я спечелиха само с една точка разлика - 20:19. В последната четвърт обаче разликата нарасна след 26:13 за Гърция.

Най-резултатна за нашите бе Радостина Димитрова с 18 точки. Милена Томова добави 15, а Радостина Димитрова от Монтана 2003 завърши с 8. За Гърция ветеранката Стиляни Калциду отбеляза 20 точки.