Женският национален отбор на България завърши с победа в група "С" на квалификациите за Европейското първенство през 2011 година. Момичетата на Хосе Мария Бусета победиха като гости Финландия с 83:77 след продължение. Още преди този мач стана ясно, че България няма шанс да се класира за Евро 2011 и завършва евроквалификациите с 5 победи и 3 загуби. След оспорвана първа част българките водеха с 20:19, а на почивката имаха аванс от 3 точки - 43:40.

Българките изиграха слаба трета част, в която 6 минути нямаха кош, след това Финландия направи серия от 15:2 и поведе с 55:45. След 30 минути домакините водеха със 7 точки - 59:52. В последната част финландките отново поведоха с 10 точки - 65:55, но след силна игра в последните минути българките изравниха - 70:70 и се стигна до продължение. В добавените 5 минути България вкара 13 точки, а получи 7 и спечели за престиж последния си мач в групата.

За България най-резултатни бяха Жаклин Златанова с 24 точки и Доника Ходжис с 21 точки. За Финландия се отличиха Тайна Стен с 22 точки и Вилма Кесенен с 12 точки. В другия мач от групата в момента играят Турция и Черна гора.

Финландия – България 77:83 след продължение (19:20, 21:23, 19:9, 11:18, 7:13)