Женският национален отбор записа втора поредна победа при гостуването си в Украйна на местния представителен тим. В напрегнат и интересен двубой дамите надделяха с 54:53. Срещата започна равностойно с леко преимущество на домакините. След 10 минути игра резултатът бе 17:16. До почивката последваха силни минути за българките, които спечелиха с категоричното 16:6 и се оттеглиха в съблекалнята с 9 точки аванс.

Третата четвърт отново започна добре за домакините, които натрупаха 9 точки аванс. В четвъртата, решителна част, избраничките на Хосе Мария Бусета показаха повече характер. Още в първите минути те наваксаха изоставането си, като дори излязоха напред с 5 точки. Последва нов щурм на домакините, които поведоха с 2 точки. До края на двубоя обаче българките показаха повече воля за победа и спечелиха.

Жаклин Златанова отново бе най-резултатна за нашите с 15 точки. По 10 точки добавиха Доника Ходжис и Димана Георгиева.За България играха още: Роксана Йорданова - 2 точки, Даниела Петева - 3 точки, Елена Янкова - 3 точки, Христина Иванова - 2 точки, екатерина Димитрова - 5 точки, Стефка Митева - 1 точка, Радостина Славова - 4 точки./БЛИЦ