Носителят на приза за "най-полезен играч" в НБА Джоел Ембийд блесна с 50 точки за победата на Филаделфия 76-ърс със 131:126 над Вашингтон Уизардс.

Към статистиката си Ембийд добави още 13 борби и 7 асистенции, като роденият в Камерун баскетболист вкара и 19 от всичките си 29 стрелби от игра.

Още 26 точки за Филаделфия наниза Тайрийс Макси, а с 19 остана Деантъни Мелтън. Кели Убре-младши, който изигра първия си мач, след като бе блъснат от автомобил преди няколко седмици, се включи с 12 точки от пейката.

Джордан Пул вкара 23 точки за Вашингтон, а с 20 остана Тайс Джоунс.

Впечатляващо постижение регистрира и гардът на Далас Маверис Лука Дончич при победата със 147:97 над гостуващия Юта Джаз.

Словенският плеймейкър приключи с 40 точки, 10 борби и 11 асистенции, като още през първото полувреме бе оформил "трипъл-дабъл" от 29 точки, 10 борби и 10 асистенции. Така той стана първият играч в НБА, откакто се води подобна статистика от средата на 90-те години, който прави "трипъл-дабъл" през първото полувреме с поне 25 точки.

Кайри Ървинг прибави още 26 точки за Маверикс, а със 17 приключи Тим Хардауей-младши. В тима на Юта най-резултатен с 21 точки бе Очай Агбаджи.

В един от най-интригуващите мачове от тази нощ Лос Анджелис Клипърс постигна домакински успех със 111:102 над шампиона Денвър Нъгетс.

Гостите от Денвър имаха преднина от 15 точки в края на първата четвърт, но не успяха да я задържат, след като отстъпиха във втората четвърт с 21:40.

Най-резултатен за тима на Клипърс бе Пол Джордж с 25 точки. Още 20 вкара плеймейкърът Джеймс Хардън, а Кауай Ленард и Норман Пауъл се отчетоха с по 17.

За Денвър Джамал Мъри вкара 23 точки, а Никола Йокич направи "трипъл-дабъл" от 22 точки, 15 борби и 10 асистенции. Сърбинът обаче имаше кошмарно представяне в стрелбата си от игра, като вкара само 28 процента от шутовете си. Той реализира 9 коша от 32 опита и за пръв път в кариерата си направи 23 пропуска в един мач.

Водачът в Западната конференция Минесота Тимбъруулвс постигна домакински успех със 102:94 над Сан Антонио Спърс и нанесе 15-о поредно поражение на "шпорите".

Френският център Руди Гобер бе над всички в мача, след като записа 16 точки и 20 борби на сметката си. Майк Конли вкара още 18 точки за "горските вълци", а със 17 остана Антъни Едуардс, който реализира едва четири от всичките си 17 стрелби от игра.

За Сан Антонио Девин Васел бе най-полезен с 22 точки, 21 прибави Келдън Джонсън, а Зак Колинс и Виктор Уембаняма завършиха с по 12.

За Минесота победата е пета поредна и с нея тимът има баланс от 16 успеха и едва четири поражения. Сан Антонио е на последното 15-о място в конференцията с едва три победи и 17 загуби.