Женският баскетболбен Нефтохимик 2010 победи драматично Берое с 81-80 след тройка в последната секунда на украинката Олга Мазниченко. Бургазлийки спряха неприятната серия от загуби, но все още са на четвърто място с едва четири победи и осем поражения. Берое пък е пети - последен в първата петица, с две победи и десет поражения.

Двата отбора ще се срещнат само след 3 дни на 13 февруари във втория четвъртфинал за Купата на България. Старозагорки водят с 1-0 до момента, след като победиха в първия двубой със 73-63.

Минута преди края след тройка на Милена Томова Берое изравни за 77-77. Вранчева изведе домакините напред в резултата за 80-78. Последваха два таймаута за Нефтохимик 2010 7 секунди преди края. Последва нападение за тях, а след пас на Тамара Баич, Олга Мазниченко донесе успеха на бургазлийки с тройка в последната секунда.

Олга Мазниченко отбеляза 26 точки, а Олена Самбурска добави 20. За Берое (Стара Загора) страхотене мач направи Милена Томова, която записа дабъл-дабъл от 29 точки и 12 борби. Радослава Бъчварова отбеляза 16, а 14 и 6 борби добави Ла‘Кийша Сътън./БЛИЦ СПОРТ