Нефтохимик 2010 постигна четвърта поредна победа в женската НБЛ, след като спечели със 70:68 дербито с Дунав 8806 като гост. Равностойната среща беше решена в последната четвърт.

Вера Перостийска направи дабъл дабъл за гостенките от Бургас – 16 точки и 11 борби. Лидия Върбанова добави 14 точки, а Ивелина Вранчева се отличи с 13 точки и 9 борби.

Кристина Сантяго вкара 17 точки и спечели 7 борби за домакините от Русе. Виолина Кочева добави 14 точки за тима на Георги Божков.

Нефтохимик 2010, който е с 5 победи и 2 загуби е втори в класирането. В следващия си мач бургаският тим гостува на лидера Хасково 2012. Дунав 8806 с три успеха и 4 поражения до момента ще играе срещу „Левски“ в София в следващия кръг.