Носителят на Купата на България Нефтохимик 2010 се разправи с „Левски“ в мач от женската НБЛ. Тимът на Дечо Коешинов се наложи със 75:43. „Сините“ вкараха една три точки през първата четвърт мача.

Коешинов даде шанс предимно на резервните състезателки, а почивка получиха Лидия Върбанова, Вера Перостийска и Борислава Христова. Както е известно, „Левски“, воден от Таня Гатева, разчита предимно на девойки.

Габриела Костова направи дабъл дабъл за Нефтохимик 2010 – 15 точки и 17 борби. Росица Йовчева наниза 16 точки за успеха, а Мария Желязкова добави 13.

Габриела Николова се представи силно за „сините“ - 18 точки и 11 борби. Евгения Нацкина и Вили Крачолова завършиха с по 5 точки и 5 борби.

Един кръг преди края на редовния сезон Нефтохимик е лидер в класирането с 15 победи и 4 загуби и в следващия кръг гостува на Монтана 2003. „Левски“ е последен с два успеха и 17 поражения, а в другия си мач ще гостува на Хасково 2012.