Нефтохимик 2010 смачка Рилски спортист с 81:41 точки в мач от 9-ия кръг на женското първенство по баскетбол.

Бургазлийки набързо показаха кой е по-класния отбор и още през първата четвърт си извоюваха аванс от 19 точки – 25:6. Така всички съмнения, че гостите от Самоков ще се опитат да се противопоставят на далеч по-класния съперник рухнаха. На почивката резултатът стана още по страховит 48/14.

След почивката в състава на Нефтохимик бяха извършени куп смени, но в крайна сметка развоят на мача не се промени и бургазлийките триумфираха с 40 точки разлика.

Росица Йовчева беше най-резултатна за вицешампионките с 14 точки, Полина Хаджиянкова се отличи с 12, а Мария Желязкова и Ашли Гейл вкараха по 10 точки.

Анни Фаръл бе най-полезната баскетболистка за тима от Самоков и приключи с „дабъл-дабъл” – 24 точки и 19 борби, а Цветелина Николова отбеляза 8 точки.