Нефтохимик 2010 записа драматична победа над Дунав 8806 като домакин със 71:67. Точно месец след предишния мач между двата отбора в Бургас, баскетболистките на Петко Маринов не се дадоха на своя територия и резултатът в мачовете между двата отбора за сезона вече е 2:1. По този начин бургазлийки се изравниха с русенки, като и двата отбора са с актив 11:6, след лидера "Левски". В следващия кръг Нефтохимик гостува на Рилски спортист, а Дунав приема Хасково 2012.

Мачът започна доста оспорвано, с няколко смени на водачеството в първите минути. Малко преди края на първата четвърт обаче русенки направиха серия от 11:0 и се откъснаха с 9 точки напред. Нефтохимик започна втория период с 8 безответни точки и се върна близо до съперника, който запази малка преднина до почивката за 32:29.

През цялата трета част само веднъж разликата стана по-голяма от 6 точки, а гостите поддържаха малка преднина. Малко преди края на периода резултатът бе изравнен при 47:47, а последната десетка започна при 49-49. След силно начало на последната част Нефтохимик поведе с 5-6 точки и разликата се запази до 2-3 минути преди сирената, когато Дунав изравни след серия от 8:0. С два наказателни удара 27 секунди преди края Лорън Бел изведе Нефтохимик напред, а след грешка на русенки Бел отново бе фаулирана и вкара още два наказателни удара, оформяйки крайния резултат, пише в репортаж пише bgbasket.com.

Гостите спечелиха с 5 борби повече, но бургазлийки получиха 29 опита от наказателната линия и вкараха 24 от тях. Русенки пък вкараха едва 11/20. За победителките Борислава Христова допринесе с 25 точки и 8 борби, 15 плюс 7 добави Глория Браун, а с 14 и 9 завърши Лорън Бел. За Дунав 18 точки и 9 борби, но и 9 грешки, регистрира Кристина Сантяго, а с дабъл дабъл от 14 точки и 17 борби се отчете Шанте Еванс.