Нефтохимик 2010 затвърди третото си място в редовния сезон на женската НБЛ след победа с 85-58 над Рилски спортист у дома. При поражение в този мач и успех на Монтана в Стара Загора, бургазлийки щяха да отидат четвърти, но те не позволиха това да се случи.

Домакините водеха от началото до края и спечелиха заслужено. Така Нефтохимик завършва сезона с 15 победи и 9 загуби, а пък Рилски остана на шеста позиция с баланс 6-18. Така с оглед на класирането двата тима ще се срещнат още в първия кръг на плейофите, които започват на 1април.

Домакините отбелязаха първите 12 точки в двубоя и поведоха от самото му начало, като Рилски все пак намали. С тройка в началото на втората четвърт разликата падна до 4 точки, но последва серия от 11-0 за бургазлийки, която я вдигна до 15. До края на срещата те увеличиха преднината си и стигнаха до победата, пише bgbasket.com.

Най-резултатна за победителките бе Борислава Христова с 16 точки, а с 14 и и 13 борби от пейката силно се включи Габриела Костова.
За гостите от Самоков Наталия Топалова бе над всички с 25 точки, а Даяна Щъркелова отбеляза 8.