Тайрийз Макси отбеляза рекордните в кариерата си 51 точки при победата на Филаделфия-76ърс над Юта Джаз със 127:124 в мач от редовния сезон на НБА.

Макси направи две точните стрелби от линия за наказателно хвърляне 4,1 секунди преди края и с това Филаделфия реши мача в своя полза. 23-годишният баскетболист неочаквано блесна за 76-ърс в момент, когато звездата Джоел Ембийд не игра заради контузия.

Тобиас Харис вкара 28 точки за Сиксърс и Кели Оубри добави други 16, включително три тройки в последната четвъртина. Лаури Марканен пък бе най-резултатен за Джаз с 28 точки и десет борби.

Без звездите си Лeброн Джеймс и Антъни Дейвис, които получиха почивка, Лос Анджелис Лейкърс победи Бостън Селтикс като гост със 114:105 в една от големите класически сблъсъци на НБА.

Дианджело Ръсел направи дабъл-дабъл за успеха – 16 точки и 14 бори. Остин Ривърс наниза 35 точки за Лейкърс Джейсън Тейтъм беше най-резултатен за Бостън – 23 точки, а Кристапс Порзингис добави 17.

Източна конференция
Атлантическа дивизия: Бостън 37 победи/12 загуби, Ню Йорк 32/17, Филаделфия 30/17
Централна дивизия: Милуоки 32/16, Кливланд 30/16, Индиана 27/22
Югоизточна дивизия: Маями 25/23, Орландо 25/23, Атланта 20/27